شرکت پیتزا قیفی ایران| نان پیتزا قیفی| کورن داگ

محبوبیت کورن داگ

 

محبوبیت کورن داگ در کشورهای مختلف

کورن داگ‌های مخصوص گیاه‌خواران وناگت‌های کورن داگ توسط شرکت‌هایی که سوسیس‌های مخصوص گیاه‌خواران را تولید می‌کنند نیز به‌عنوان کی دیگر از خوردنی‌های بدون گوشت تهیه می‌شود.نوع دیگری از کورن داگ مخصوص صبحانه است که از ترکیب سوسیس مخصوص صبحانه و خمیر پن‌کیک درست می‌شود.

 

در آرژانتین به کورن داگ پانچوکرس می‌گویند و اغلب در نزدیکی ایستگاه‌های قطار فروخته می‌شوند. پانچوکرس ممکن است محتوی پنیر نیز باشد و آن را با انواع مختلفی از سس‌ها میل می‌کنند.در استرالیا به سوسیس هات‌داگی که بر سر چوب کرده و پس از خمیراندود کردن آن را در روغن فرو می‌کنند، با توجه به منطقه عرضه آن داگوود داگ، پلوتو پاپ و یا دیپی داگ می‌گویند.

همچنین این خمیر ممکن است از آرد گندم و یا آرد ذرت تهیه شده باشد.در نیوزیلند و کره جنوبی به سوسیس خمیراندودی که بر سر چوب قرار دارد «هات‌داگ» گفته می‌شود و در مقابل، ساندویچ‌های سوسیسفرانکفورتر را «هات‌داگ آمریکایی» می‌نامند.در ژاپن نوعی خوردنی که به کورن داگ شباهت دارد را می‌تون در بسیاری از سوپرمارکت‌ها تهیه کرد.

این محصول به علت خاستگاه آمریکایی آن به «آمریکن داگ» معروف است. با این حال این آمریکن داگ‌ها درون خمیری از آرد گندم قرار دارند و در تهیه آنها به‌هیچ‌روی از آرد ذرت استفاده نشده است.در کانادا کورن داگ را بر اساس یک نام تجاری معروف به نام پوگو استیکز یا پوگوس می‌شناسد.نوع دیگری از کورن داگ وجود دارد که فاصله بین سوسیس و خمیر اطراف آن را پنیر آب‌شده پرکرده است و یا اینکه از سوسیس هات‌داگ پنیری به جای هات‌داگ معمولی استفاده شده است.هات‌داگ‌های معمولی را نیز می‌توان با لایه‌ای از سیب‌زمینی و تخم مرغ پوشانده، سرخ کرده و همچون کورن داگ بر سر چوبی ارائه نمود.

انواع کوچکتری از کورن داگ نیز وجود دارد که «کورن پاپی»، «مینی کورن داگ» یا «ناگت کورن داگ» نامیده می‌شود و در رستوران‌ها و فست فودفروشی‌ها معمولاً در منوی مخصوص کودکان ارائه می‌شود. این کورن داگ‌ها در مقایسه با انواع بزرگتر خود به‌طور معمول بدون چوب و به‌صورت فینگر فود یا غذای انگشتی سرو می‌شود.

 

 

برچسب ها:
کورن داگ، دستگاه کورن داگ، خمیر کورن داگ، نمایندگی کورن داگ